O bibliotece
O bibliotece - UPZ

O bibliotece

Biblioteka Uczelni Państwowej w Zamościu powstała w grudniu 2005 r. i tworzona była od podstaw.

Biblioteka mieści się w budynku Instytutu Humanistycznego przy ul. Hrubieszowskiej 24. Zajmuje trzy pomieszczenia o łącznej powierzchni ok. 140 m2, w tym wypożyczalnia, magazyn zbiorów oraz nowoczesna czytelnia z 20. miejscami do pracy indywidualnej oraz 8. stanowiskami komputerowymi. Studenci mają swobodny, bezpłatny dostęp do sieci Internet, jak również innych programów edukacyjnych (słowniki językowe, edytory tekstu).

Biblioteka dysponuje stale uzupełnianym, aktualnym księgozbiorem. Do chwili obecnej zgromadziła ponad 15 tys. woluminów, posiada bogaty zbiór czasopism oprawnych i nieoprawnych. Ponadto w Bibliotece gromadzony jest zbiór materiałów audiowizualnych (kasety magnetofonowe, płyty CD, DVD) i kartograficznych. Profil gromadzenia zbiorów dostosowany jest do charakteru Uczelni oraz poszczególnych kierunków i obejmuje wydawnictwa z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, inżynieryjno-technicznych, ścisłych i przyrodniczych oraz nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Biblioteka wykorzystuje program biblioteczny LIBRA 2000, w którym skatalogowany jest cały księgozbiór. Katalog udostępniany jest w sieci Internet. Czytelnicy mają możliwość sprawdzania konta oraz rezerwacji książek on-line.

Zapraszamy!!!