Zwycięstwo tenisistów i dwa remisy zamojskich tenisistek
Zwycięstwo tenisistów i dwa remisy zamojskich tenisistek - UPZ

Zwycięstwo tenisistów i dwa remisy zamojskich tenisistek

Zamojskie drużyny tenisa stołowego występujące w I lidze mężczyzn i kobiet zakończyły pierwszą rundę sezonu 2019/2020. Panowie na koniec rundy zasadniczej wygrali na wyjeździe z KTS Gliwice 6:4 i zajęli 2. miejsce w ligowej tabeli. Z kolei panie zremisowały u siebie 5:5 z drużyną RKS Cukrownika S. Instal Chybie i następnie powtórzyły ten sam rezultat na wyjeździe z IKTS Bronią Radom, co dało im 6. miejsce na półmetku sezonu.

Zawodnicy I-ligowej drużyny tenisa stołowego PWSZ Zamość na koniec pierwszej rundy pojechali w sobotę, 14 grudnia, do Gliwic.

- Trafiliśmy z losowaniem. Poza tym w meczu otwarcia Paweł Kozieł wysoko wygrał z liderem gospodarzy Jarkiem Tomickim co niewątpliwie ustawiło mecz. Przy stanie 6:2 dokonaliśmy zmian i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4 - relacjonuje trener Piotr Kostrubiec.

Drużyna PWSZ Zamość wystąpiła w Gliwicach w składzie: Paweł Kozieł, Igor Zavadskyi, Marcin Kusiński, Marcin Litwiniuk, Radosław Chrześcian.

W tym samym czasie gdy panowie grali w gliwicach, panie podejmowały w Zamościu drużynę RKS Cukrownika S.Instal Chybie. Spotkanie było bardzo wyrównane. Po pierwszych grach pojedynczych i deblach na tablicy widniał wynik 3:3. Zawodniczki PWSZ Zamość pokonały rywalki w kolejnych grach i prowadziły nawet 5:3, jednak wówczas szczęście uśmiechnęło się do drużyny gości i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:5.

W meczu z Cukrownikiem zamościanki wystąpiły w składzie: Anna Brzyska, Patrycja Waszczuk, Karolina Lalak, Aleksandra Osuch.

Dzień później (15 grudnia) zawodniczki z Zamościa w tym samym składzie zmierzyły się w meczu wyjazdowym z IKTS Bronią Radom. Po zaciętej walce spotkanie zakończyło się identycznym wynikiem jak poprzedni mecz 5:5.

Na półmetku sezonu żeńska drużyna PWSZ Zamość zajmuje 6. miejsce w lidze, ze stratą 2 punktów do 2. miejsca. Warto przypomnieć, że zawodniczki PWSZ Zamość debiutują na tym poziomie rozgrywek. Ponadto na uwagę zasługuje indywidualne osiągnięcie Karoliny Lalak sklasyfikowanej na 4. miejscu wśród zawodniczek I ligi.

 

DC