Zwycięstwo i porażka  szczypiornistów UPZ w AMWL
Zwycięstwo i porażka  szczypiornistów UPZ w AMWL - UPZ

Zwycięstwo i porażka szczypiornistów UPZ w AMWL

Piłkarze ręczni Uczelni Państwowej w Zamościu rozegrali pierwsze mecze w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2019/2020.

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 2019/2020 w piłce ręcznej mężczyzn zostały podzielone na dwie części - fazę grupową oraz fazę pucharową. W fazie grupowej zespoły grają w dwóch grupach systemem każdy z każdym (mecz + rewanż). Po zakończeniu spotkań w grupach zostanie rozegrana faza pucharowa. Reprezentacja UPZ znalazła się w jednej grupie razem z UMCS w Lublinie i Uniwersytetem Medycznym w Lublinie.

13 grudnia rywalem zamościan była drużyna Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Reprezentacja UPZ wykorzystała swoje doświadczenie i atut własnej hali wygrywając z UM 28:15.

UPZ: Bąk R. Misalski B. (3), Orlich Ł. (1), Adamczuk A. (6), Wnuk W. (3), Teterycz K. (8), Radwański I. (7)

UM: Heromiński G., Niziołek J. (3), Skowronek B. (1), Gałas H., Seredyński T. (4), Hader M. (6), Kołodziej W., Sygacz O., Czajka M. (1)

Było to już drugie spotkanie reprezentacji UPZ w ramach AMWL, bowiem wcześniej (11 grudnia)  ulegli oni reprezentacji UMCS w Lublinie 26:32.

UMCS Lublin - UPZ Zamość 32:26 (16:16)

UMCS: Kijak D., Kołodziejczyk K., Drozd M.(3), Stępień A.(5), Karpiński J.(1), Flont M.(6), Tuszyński K.(3), Rycerz J.(1), Patiuk R.(1), Mchawrab K.(12)

UPZ: Orlich Ł.(5), Radwański I.(3), Bąk R., Misalski B.(3), Teterycz K.(4), Adamczuk A.(6), Wnuk W.(5)

KO