Znamy zwycięzców IV Dyktanda w Języku Angielskim
Znamy zwycięzców IV Dyktanda w Języku Angielskim - UPZ

Znamy zwycięzców IV Dyktanda w Języku Angielskim

Jakub Zub, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Zamoyskiego w Zamościu wygrał IV Dyktando w Języku Angielskim zorganizowane przez Uczelnię Państwową im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

W konkursie udział wzięło 348 uczniów szkół ponadpodstawowych z regionu, z czego 28 z najlepszymi wynikami zmierzyło się w finale konkursu zorganizowanym w murach UPZ.

Na przebiegiem IV Dyktanda w Języku Angielskim czuwali dr hab. Wojciech Nowicki, kierownik Zakładu Anglistyki UPZ oraz dr Wojciech Kozak, wykładowca na kierunku filologia angielska. Dyktando sprawdzało umiejętności uczniów z zakresu słuchania i pisania w języku angielskim.

Nim ogłoszono wyniki IV Dyktanda w Języku Angielskim do finalistów konkursu zwrócił się dr Wojciech Kozak z Zakładu Anglistyki UPZ.

- Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni poziomem, jaki państwo zaprezentowaliście, bowiem dyktando wcale nie było łatwe. Jak zauważyliście, było ono związane z kulturą angielską. Był to przedsmak tego, czego moglibyście się uczyć u nas studiując na filologii angielskiej. Na tym kierunku studiów, oprócz przedmiotów praktycznych jak: pisanie, gramatyka, słownictwo, są przedmioty związane z brytyjską i amerykańską literaturą, historią, kulturą. Bardzo serdecznie zapraszamy na studia - mówił dr Wojciech Kozak.

Z tekstem IV Dyktanda w Języku Angielskim najlepiej poradził sobie Jakub Zub z I LO w Zamościu. W nagrodę otrzymał smartfon.

- Łatwo nie było. Problemy sprawiły mi nazwy niektórych miejscowości. Kilku z nich nie wiedziałem jak zapisać. Staram się jak najczęściej korzystać z języka angielskiego, mieć z nim kontakt i to przyniosło efekt – powiedział po ogłoszeniu wyników zwycięzca konkursu.

Drugie miejsce zajęła Dominika Adamowicz z I LO w Biłgoraju, za co otrzymała dysk zewnętrzny. Trzecie miejsce i powerbank zdobył z kolei Filip Kitka z I LO w Zamościu.

Kolejne miejsca w „dziesiątce” laureatów IV Dyktanda w Języku Angielskim zajęli:

4. Bartłomiej Waliłko – I LO w Biłgoraju
5. Maria Jadczyszyn – ZSP Nr 1 w Zamościu
6. Kacper Woś – ZST-Z w Tomaszowie Lubelskim
7. Adam Sobczuk - I LO w Zamościu
8. Wiktoria Ostrowska – ZSBiO w Biłgoraju
9. Kacper Kudach – I LO w Biłgoraju
10. Krystian Puźniak – ZSP Nr 1 w Zamościu

IV Dyktando w Języku Angielskim odbyło się 10 lutego 2020 r. w auli UPZ przy ul. Zamoyskiego 64.