Zamojskie tenisistki znokautowały rywalki
Zamojskie tenisistki znokautowały rywalki - UPZ

Zamojskie tenisistki znokautowały rywalki

Tenisistki stołowe drużyny Uczelnia Państwowa Zamość wysoko wygrały dwa mecze z rzędu: 8:2 z KTS Gliwice i 10:0 z Cukrownikiem S. Instal Chybie zapewniając sobie praktycznie udział w barażach o Ekstraklasę. Teraz walczą o pierwsze miejsce w lidze.

Udała się wyprawa na Śląsk żeńskiej drużynie z Zamościa. Tenisistki nadrabiają zaległości z przerwy spowodowanej pandemią i co weekend rozgrywają dwa mecze. W dniach 8-9 maja podopieczne trenera Piotra Kostrubca najpierw wygrały 8:2 z KTS Gliwice, a następnie rozgromiły 10:0 zespół z Chybia.

W obu spotkaniach zamojski zespół wystąpił w składzie: Anna Brzyska, Karolina Lalak, Klaudia Kusińska, Wiktoria Puzio, Aleksandra Osuch.

Drużyna Uczelnia Państwowa Zamość zapewniła sobie praktycznie udział w barażach o Ekstraklasę. Kwestią otwartą pozostaje z którego miejsca. W kolejny weekend 15-16 maja zawodniczki trenera Piotra Kostrubca zagrają na wyjeździe z drużyną KS Gorce Nowy Targ, które gra teraz "o pietruszkę" oraz z liderkami z Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry, które wyprzedzają zamościanki o jeden punkt. Wszystko wskazuje na to, że losy pierwszego miejsca w lidze rozstrzygnie bezpośredni pojedynek między tymi zespołami. Mecz zostanie rozegrany w Zamościu, 16 maja o godz. 11. Trzymamy kciuki za zamojski zespół!