“Wykłady mistrzów” dla studentów pielęgniarstwa
“Wykłady mistrzów” dla studentów pielęgniarstwa - UPZ

“Wykłady mistrzów” dla studentów pielęgniarstwa

7 czerwca 2021 r. odbyła się konferencja z cyklu “Wykłady mistrzów”, którego organizatorem był Zakład Pielęgniarstwa Uczelni Państwowej w Zamościu.

Wydarzenie otworzyła dr n. med. Beata Biernacka, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa UPZ, która powitała gości i uczestników “Wykładów mistrzów”. Następnie głos zabrał rektor Uczelni dr hab. Andrzej Samborski.

- Cieszę się, że będziecie mogli państwo dowiedzieć się nieco więcej o zmianach jakie zachodzą w tym zawodzie oraz macie okazję spotkać się i porozmawiać ze specjalistami, którzy realizują swoją misję - bowiem pielęgniarstwo to przede wszystkim misja - i przy tym dzielą się swoimi doświadczeniami - mówił rektor UPZ.

Podczas konferencji studenci pielęgniarstwa UPZ mogli wysłuchać dwóch wykładów: “Pielęgniarstwo wczoraj, a dziś” mgr Iwony Bielawskiej i “Współczesne leczenie ran” mgr Jolanty Strzałki.

- Nasi studenci mają okazję dowiedzieć się nowych informacji i posłuchać specjalistów z najaktualniejszą wiedzą, która teraz jest, jeśli chodzi o leczenie ran, czy też zmiany, jakie zachodzą w środowisku pielęgniarskim. Zawód pielęgniarki zmienia się, ponieważ zmieniają się dostępne środki i metody pracy. Jeśli chodzi o współczesne leczenie ran to studentów na pewno zainteresuje najnowsza metoda vacuum, której studenci jeszcze nie widzieli, a która jest już stosowana np. w szpitalu w Łęcznej - mówiła dr n. med. Beata Biernacka, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa UPZ podkreślając korzyści płynące z uczestnictwa w konferencji.

„Wykłady mistrzów” były pierwszym wydarzeniem, które licznie zgromadziło studentów w auli UPZ przy ul. Zamoyskiego 64. Przypomnijmy, że od wybuchu pandemii COVID-19 niemal wszystkie konferencje, spotkania oraz różnego rodzaju wydarzenia odbywały się przede wszystkim w formie online na wirtualnych platformach edukacyjnych.