Webinarium o inwestycjach
Webinarium o inwestycjach - UPZ

Webinarium o inwestycjach

Studenci kierunku finanse i rachunkowość Uczelni Państwowej w Zamościu wzięli udział w webinarium “Nie stój – inwestuj!”, które odbyło się w ramach programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Warsztaty poświęcone tematyce inwestowania na rynku finansowym poprowadził dr Roman Asyngier ze Szkoły Giełdowej Fundacji Giełdy Papierów Wartościowych.

- Inwestorem może zostać każdy. Celem inwestycyjnym jest uzyskanie satysfakcjonującego zwrotu przy najniższym ryzyku jakie jesteśmy podjąć - mówił prelegent. - Jeśli masz wolne środki i jesteś w stanie odłożyć konsumpcję na inny czas, wybierz rynek inwestycji i instrumenty finansowe - tłumaczył gość spotkania. Opowiedział również jakie są elementy rynku finansowego, kim są uczestnicy rynku kapitałowego i jakie instrumenty oferuje polski rynek kapitałowy, a także jakie branże biorą udział na giełdzie. Podkreślał, jak ważna jest ocena ryzyka inwestycyjnego oraz poruszył kwestię psychologii inwestowania. Opowiedział także, jak zmieniła się giełda po wybuchu pandemii COVID-19.

Po zakończeniu webinarium studenci biorący udział w wydarzeniu otrzymali certyfikaty uczestnictwa w wykładzie.

Webinarium pt. „Nie stój – inwestuj!” odbyło się 24 maja 2021 r. na platformie internetowej Clickmeeting.

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich i Biura Informacji Kredytowej i obecnie jest realizowany w ok. 120 polskich uczelniach m.in. w Uczelni Państwowej w Zamościu. Projekt realizowany jest w przeświadczeniu, że połączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną pozwoli na lepsze przygotowanie odbiorców do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej.

dc, fot.pixabay.com