Turniej o Puchar Rektora
Turniej o Puchar Rektora - UPZ

Turniej o Puchar Rektora

Drużyna LO w Grabowcu zwyciężyła w Świątecznym Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Rektora UPZ. Drugie miejsce zajęli studenci II roku logistyki, trzecie zaś I roku bezpieczeństwa narodowego, a czwarte reprezentacja ZSP nr 3 w Zamościu („Elektryk”).

W turnieju udział wzięło 14 drużyn, wśród których znalazły się reprezentacje poszczególnych roczników kierunków studiów w Uczelni Państwowej w Zamościu oraz drużyny ze szkół średnich tj. Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu („Ekonomik”), Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Zamościu („Elektryk”) oraz LO w Grabowcu. W turnieju brały udział drużyny mieszane damsko-męskie.

Zawody otworzył rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski, który życzył zwycięstwa najlepszym, a młodzież ze szkół średnich zachęcał do podjęcia studiów w Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Po rozgrywkach grupowych najlepsze drużyny spotkały się w półfinałach. W pierwszym z nich reprezentacja LO w Grabowcu pokonała 2:0 drużynę I roku bezpieczeństwa narodowego. W drugim z kolei, drużyna II roku logistyki pokonała zamojski „Elektryk” 2:1. W meczu o trzecie miejsce studenci bezpieczeństwa pokonali drużynę z "Elektryka" 2:0, zaś w wielkim finale, po długiej walce, drużyna LO w Grabowcu pokonała II rok logistyki UPZ 2:1.

Następnie odbyła się uroczysta dekoracja, podczas której puchary, dyplomy i upominki drużynom wręczał dr Krzysztof Okapa, kierownik Studium Wychowania Fizycznego UPZ oraz Przewodnicząca Rady Samorządu Studenckiego Kamila Luterek.

Świąteczny Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Rektora UPZ odbył się 17 grudnia 2019 r. w hali zamojskiego OSiR.

dc