Turniej o Puchar Rektora AZ w Piłce Siatkowej
Turniej o Puchar Rektora AZ w Piłce Siatkowej - UPZ

Turniej o Puchar Rektora AZ w Piłce Siatkowej

Studentki Akademii Zamojskiej wśród kobiet oraz reprezentacja ZSP nr 3 w Zamościu („Elektryka”) wśród mężczyzn zwyciężyły w Turnieju o Puchar Rektora AZ w Piłce Siatkowej.

Wśród kobiet w turnieju wzięły udział drużyny: Akademii Zamojskiej, ZSP nr 1 w Zamościu („Ekonomik”), ZSP nr 3 w Zamościu („Elektryk”), I LO im. J. Zamoyskiego w Zamościu oraz III LO im. C.K. Norwida w Zamościu. Wśród mężczyzn wystąpiły drużyny: I LO im. ONZ w Biłgoraju, I Społecznego LO im. Unii Europejskiej w Zamościu, III LO im. C.K. Norwida w Zamościu, ZSP nr 1 w Zamościu (Ekonomik”), ZSP nr 3 w Zamościu („Elektryk”), ZSP nr 4 w Zamościu („Budowlanka”).

W finale kobiet zmierzyły się studentki Akademii Zamojskiej i drużyna III LO w Zamościu. Lepsze okazały się studentki, które wygrały 2:1 i zdobyły Puchar Rektora AZ. W meczu o trzecie miejsce ZSP nr 3 w Zamościu pokonało ZSP nr 1 w Zamościu 2:0.

W finale mężczyzn ZSP nr 3 w Zamościu pokonało 2:0 ZSP nr 4 w Zamościu. W meczu o trzecie miejsce III LO w Zamościu zwyciężyło 2:0 z I SLO w Zamościu.

Puchary zwycięzcom i drużynom z podium wręczyli: rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ oraz dr Krzysztof Okapa – kierownik Studium Wychowania Fizycznego AZ, kierownik Zakładu Turystyki i Rekreacji AZ.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału w turnieju, a zwycięzcom i drużynom z podium zasłużonych trofeów.

Turniej o Puchar Rektora AZ w Piłce Siatkowej rozegrano 25 kwietnia 2022 r. w hali OSiR w Zamościu.