Tak się bawili studenci Akademii Zamojskiej
Tak się bawili studenci Akademii Zamojskiej - UPZ

Tak się bawili studenci Akademii Zamojskiej

W życiu każdej uczelni przychodzi taki czas, gdy studenci przejmują władzę... Za nami Juwenalia 2022 Akademii Zamojskiej. Był piknik studencki pełen gier i rozrywki, a wydarzenie zwieńczył koncert juwenaliowy na Rynku Wielkim w Zamościu, podczas którego zagrały grupa Power Play oraz gwiazda wydarzenia – Vito Bambino. 

 

Juwenalia rozpoczęły się 12 maja symbolicznym przekazaniem władzy przez rektora Akademii Zamojskiej dr. hab. Pawła Skrzydlewskiego, prof. AZ na ręce Wiktorii Puzio - przewodniczącej Rady Samorządu Studenckiego AZ. - Dzierżenie władzy nie jest rzeczą łatwą. Niniejszym przekazuję władzę dobrowolnie, licząc na to, że kiedyś do mnie wróci. Życzę, żeby ten czas był dla Was pełen zabawy i bliższego poznania się. Cieszę się ogromnie, że mamy szansę spotkać się i życzę udanej biesiady! - powiedział dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ. Ceremonia przekazania władzy odbyła się przed budynkiem Akademii Zamojskiej przy ul. Zamoyskiego 64. Tam też miał miejsce piknik studencki, w trakcie którego serwowano szaszłyki, kiełbaski z grilla, steki i coś dla ugaszenia pragnienia w gorący dzień. Studenci wzięli też udział w różnego rodzaju rozgrywkach i zabawach, jakie przygotowali ich koledzy, np. ping pong, dwa ognie, przeciąganie liny.

Drugi dzień juwenaliów to koncert na Rynku Wielkim w Zamościu, podczas którego dla studentów Akademii Zamojskiej oraz zgromadzonej publiczności wystąpił znany z projektu Męskie Granie Orkiestra 2021 Vito Bambino. Koncert rozpoczął się od dekoracji finalistek konkursu MISS Skafandra, gazety akademickiej wydawanej Uczelnię. Tytuł MISS zdobyła Weronika Zimek z ZSP nr 1 w Zamościu, I Vice MISS została Martyna Kocira z ZSP nr 5 w Zamościu, natomiast II Vice MISS – Nina Pastuszak z LO CSM Zamość. Po nagrodzeniu najpiękniejszych czytelniczek gazety, rozpoczęła się muzyczna część koncertu. Jako pierwszy wystąpił Vito Bambino. Zebrani mogli usłyszeć takie hity, jak np. nagrany wspólnie z Sanah „Ale jazz”, „Nudy”, „Rampage”, czy „Poszło”. Publiczność dała się ponieść jego tanecznym rytmom i była żądna bisów. Po Vito Bambino na scenie wystąpiła świetnie znana w naszym regionie grupa Power Play, która zagrała m.in. takie kawałki jak „Lubisz to lubisz”, „Wolę Olę”, czy „Skok w bok”. Zabawa byłą wyśmienita.

Następne juwenalia już za rok. Chętni, którzy chcieliby dołączyć do społeczności Akademii Zamojskiej i kolejne juwenalia świętować już jako studenci mogą to zrobić rozpoczynając naukę na jednym z wielu oferowanych przez AZ kierunków studiów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

Partnerami koncertu byli: Miasto Zamość, OSiR w Zamościu, ZDK.

Sponsorzy juwenaliów: Stalprodukt, Broadway Club, Elkabel, PSS Społem Zamość, Derkom, Tauro Burger.