Szymon Woś
Szymon Woś - UPZ

Szymon Woś

Studia otwierają furtkę do kariery zawodowej

Studia otwierają furtkę do kariery zawodowej

- Studia są uzupełnieniem mojej pracy w RST Roztocze – mówi Szymon Woś, student mechaniki i budowy maszyn w UPZ.

- Wybrałeś kierunek mechanika i budowa maszyn w UPZ. Dlaczego?

- Wybrałem studia na kierunku mechanicznym, ponieważ jest to kierunek, który daje wiele możliwości rozwoju. Jest bardzo duże zapotrzebowanie na inżynierów kierunków technicznych, a wiec takowe studia otwierają furtkę do kariery zawodowej. Dla osób pracujących w zawodzie powiązanym z mechaniką  Uczelnia Państwowa w Zamościu daje szanse czerpania wiedzy od doświadczonych wykładowców, zdobycia nowych doświadczeń oraz uzupełnienie nabytej już wiedzy.

- Poza studiami pracujesz również w RST Roztocze w Tomaszowie Lubelskim. Czym się tam zajmujesz?

- Owszem. Studia są uzupełnieniem mojej pracy w RST Roztocze. Firma, w której pracuję jest największym producentem zamków i zawiasów w Polsce. Pracuję tam od 2012 roku, przez pierwsze lata pracowałem jako operator maszyn CNC sterowanych numerycznie. Obecnie pracuje w Dziale Jakości jako Kontroler.

- Jak udaje Ci się łączyć studia i pracę?

- Nie jest to łatwe, ale możliwe. Potrzebna jest do tego duża mobilizacja i upór. Oczywiście nie byłoby to możliwe, bez zgody mojego szefa Romana Raka, który nie ma nic przeciwko, aby jego pracownicy podnosili swoje kwalifikacje. Muszę jednak pamiętać, że obowiązki w pracy mnie nie ominą i często pracuje po godzinach. Mimo to znajduje jeszcze sporo czasu dla żony i synka.

- Co planujesz osiągnąć dzięki studiom i pracy?

- Pragnę przede wszystkim uzupełnić dobrą pracę dobrym wykształceniem, a w przyszłości chciałbym założyć własny biznes.

Rozmawiał Daniel Czubara

Wywiad ukazał się w Gazecie Akademickiej „Skafander” Nr 3 (135)