Sukces sportowców i trenerów UPZ w X Plebiscycie Sportowym TVK
Sukces sportowców i trenerów UPZ w X Plebiscycie Sportowym TVK - UPZ

Sukces sportowców i trenerów UPZ w X Plebiscycie Sportowym TVK

Poznaliśmy wyniki X Plebiscytu Telewizji Kablowej Zamość Video-Kadr Na Najlepszego i Najpopularniejszego Trenera i Sportowca Miasta Zamość Roku 2019. Wśród nagrodzonych znaleźli się sportowcy i trenerzy związani z Uczelnią Państwową im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Już po raz dziesiąty zamojscy dziennikarze za pośrednictwem Telewizji Kablowej Zamość VIDEO-KADR wybrali najlepszych sportowców Zamościa. W ramach tegorocznego plebiscytu nominowano 41 sportowców związanych z Zamościem. Byli to między innymi lekkoatleci, przedstawiciele sportów walki, gier zespołowych, a także zawodnicy dyscyplin paraolimpijskich. Nominowano także 11 trenerów lokalnych klubów.

Wśród trenerów wygrał Marcin Czerwonka, szkoleniowiec I-ligowej drużyny piłki ręcznej Padwa Zamość i jednocześnie trener reprezentacji UPZ w tej dyscyplinie. Drugie miejsce zajął Piotr Kostrubiec, trener I-ligowej drużyny tenisa stołowego PWSZ Zamość, który w roku 2019 poprowadził studentów Uczelni Państwowej w Zamościu do zdobycia medali Akademickich Mistrzostw Europy we włoskim Camerino.

Uczelnia miała swoich reprezentantów również wśród sportowców. Wysokie 4. miejsce zajął Igor Zavadskyi, student turystyki i rekreacji UPZ, zawodnik I-ligowej drużyny tenisa stołowego PWSZ Zamość, multimedalista Akademickich Mistrzostw Europy w tenisie stołowym – zdobył złoty medal w deblu oraz brązowe za grę indywidualną oraz w drużynie.

Również wysokie 6. miejsce zajęła sztangistka Emilia Rechul, studentka kierunku finanse i rachunkowość reprezentująca barwy KS Agros Zamość, złota medalistka Mistrzostw Polski AZS z 2019 roku.

Trenerom, jak również sportowcom gratulacje złożył rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski.

Uroczysta gala odbyła się 14 lutego 2020 r.