Studenci z pasją – Wiktoria Puzio
Studenci z pasją – Wiktoria Puzio - UPZ

Studenci z pasją – Wiktoria Puzio

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Wiktorią Puzio, zawodniczką występującej w Ekstraklasie tenisa stołowego drużyny Akademia Zamojska Zamość, a od października studentką logistyki AZ.

W październiku rozpoczynasz studia w Akademii Zamojskiej. Co zdecydowało o wyborze uczelni?

W Zamościu mieszkam już od 2 lat i realizuję się sportowo grając w drużynie tenisa stołowego Akademia Zamojska, więc już w jakimś stopniu jestem z nią związana. Wybór był bardzo prosty ze względu na moją pasję.

Z bogatej oferty kierunków studiów wybrałaś logistykę. Dlaczego?

Bardzo lubię próbować nowych rzeczy i ten kierunek najbardziej mnie zainteresował. Poza sportem będzie to również inna opcja na rozwój, a w dodatku bardzo ciekawa.

Poza studiami grasz w Ekstraklasie tenisa stołowego. Jak wygląda gra w krajowej elicie?

Ekstraklasa to najwyższy poziom rozgrywek ligowych. W tym sezonie debiutujemy i powoli się rozkręcamy. Nie jest łatwo, ale razem z drużyną damy z siebie wszystko żeby pokazać się z dobrej sportowej strony.

Jakie są Twoje osobiste, największe sukcesy?

Dla mnie osobistym sukcesem jest sytuacja, w jakiej się teraz znajduję: spełniają się moje marzenia i idę cały czas do przodu, w dosyć szybkim tempie. Każdy kolejny sukces napędza mnie jeszcze bardziej i daje mi niesamowitą satysfakcję.

Jaki cel sportowy stawia sobie Twoja drużyna?

Razem z drużyną dziewcząt chcemy utrzymać się w Ekstraklasie i kontynuować rozgrywki w najwyższej lidze w przyszłym sezonie.

Czym poza sportem się interesujesz?

Poza sportem wykonuję stylizacje paznokci. Zajmuję się również opieką nad zwierzętami, pomagam innym ludziom charytatywnie i angażuję w wiele innych przedsięwzięć. W ostatnim czasie poświęcam się bardziej rodzinie i przyjaciołom.

Jakie masz plany na przyszłość?

Planów jest bardzo wiele. Oczywiście chciałabym ukończyć studia i dalej realizować się w sporcie, a do tego, co będzie później będę kierować się małymi krokami. Mam nadzieję, że marzenia nadal będą się spełniać.

Rozmawiał Daniel Czubara, Gazeta Akademicka „Skafander”