Studenci z pasją – Adrian Pieczykolan
Studenci z pasją – Adrian Pieczykolan - UPZ

Studenci z pasją – Adrian Pieczykolan

Informatyka interesuje mnie od lat. Hobbystycznie zajmuję się składaniem komputerów, konfiguracją sieci, czy też zabawą systemami operacyjnymi i aplikacjami – mówi Adrian Pieczykolan, student informatyki w UPZ.

Co zdecydowało, że wybrałeś studia na kierunku informatyka w UPZ?

Wybrałem UPZ ze względu, na fakt, że mieszkam niedaleko Zamościa. Uczelnia znajduje się blisko mojego miejsca zamieszkania, przez co mogę spokojnie dojeżdżać na zajęcia autem, co jest bardzo wygodne. Drugim atutem przemawiającym za wyborem UPZ był praktyczny profil studiów. Informatyka interesuje mnie od lat. Hobbystycznie zajmuję się składaniem komputerów, konfiguracją sieci, czy też zabawą systemami operacyjnymi i aplikacjami.

Jak oceniasz sprzęt i wyposażenie, na jakim pracują studenci?

Wyposażenie Uczelni oceniam bardzo wysoko. Pracownie są bardzo dobrze wyposażone w nowoczesne komputery. Jeśli chodzi o sprzęt udostępniany nam przez Uczelnię również stoi na bardzo wysokim poziomie, przez co możemy się bardzo wiele nauczyć, poznać nowoczesne rozwiązania i zdobywać nowe umiejętności.

Studia łączysz z pracą. Jak Ci się to udaje?

Udało mi się to osiągnąć przez duży wysiłek, jaki wkładam w naukę oraz w pracę. Chciałem studiować, ale również zdobywać doświadczenie i zarabiać. Pracuję głównie w weekendy, jednak wszystkie zadania domowe muszę wykonywać po zajęciach i nie mogę tego odkładać na później. Nie jest to łatwe, ale możliwe i opłacalne.

Jak oceniasz klimat panujący w Uczelni i relacje z wykładowcami?

Klimat jest bardzo przyjemny, a w Uczelni panuje dobra atmosfera. Pozostali studenci są bardzo sympatyczni i pomocni. Jeśli chodzi o wykładowców, są oni bardzo dobrze wykwalifikowani i pomocni. Poza zajęciami organizowanych jest wiele konsultacji dla osób, które chcą lepiej zrozumieć materiał. Do tego działa koło naukowe, w którym pogłębiamy wiedzę z działu, wybranego przez nas po konsultacjach z wykładowcami.

Jakie masz plany na przyszłość?

Po ukończeniu UPZ będę chciał zrealizować również studia magisterskie. Po zakończeniu studiów chciałbym znaleźć zatrudnienie w firmie IT zajmującej się programowaniem aplikacji mobilnych. Przez ten czas chciałbym osiągnąć jak największe doświadczenie i zrealizować kilka małych projektów.

Rozmawiał Daniel Czubara, Gazeta Akademicka „Skafander”