Studenci UPZ  uczyli zdrowego zachowania
Studenci UPZ  uczyli zdrowego zachowania - UPZ

Studenci UPZ uczyli zdrowego zachowania

W dniu 29 maja 2021 r. studenci i wykładowcy kierunku pielęgniarstwo Uczelni Państwowej w Zamościu wzięli udział w imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka przez jedną z zamojskich galerii handlowych.

Podczas imprezy studenci pielęgniarstwa UPZ z wykładowcami prezentowali rodzicom, jak udzielić pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia dzieci oraz jak postępować w przypadku zakrztuszenia się niemowląt. Przygotowany był także pokaz prawidłowej pozycji dziecka podczas karmienia, pojenia i odbijania oraz prawidłowego wykonywania samobadania piersi na trenażerach symulacyjnych z różnymi zmianami.

Wszystkim zainteresowanym studenci dokonywali pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i pomiaru saturacji oraz udzielali porad i wskazówek dotyczących prawidłowego pomiaru ciśnienia, przyjmowania leków oraz stosowania właściwych produktów w celu np. obniżenia ciśnienia czy ubytku wagi ciała.

Ponadto osoby zainteresowane studiami na kierunku pielęgniarstwo w UPZ miały możliwość porozmawiać ze studentami i wykładowcami Uczelni.