Studenci UPZ Akademickimi Mistrzami
Studenci UPZ Akademickimi Mistrzami - UPZ

Studenci UPZ Akademickimi Mistrzami

Reprezentanci Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu zdominowali tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego(06.12.2019 r.), dzieląc między sobą miejsca na podium. Paweł Kozieł zdobył złoto, Łukasz Jarocki srebro, zaś Arkadiusz Żuk brąz.

W rozgrywkach udział wzięli studenci i studentki następujących drużyn: kobiety – UMSC Lublin, WSNS w Lublinie, KUL, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Politechnika Lubelska; mężczyźni – UPZ, KUL, WSNS w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Politechnika Lubelska, PWSZ Chełm, LAW Dęblin, WSSP Lublin.

Reprezentanci UPZ od początku turnieju mistrzowskiego wskazywani byli w gronie faworytów. Nie zawiedli. Warto zaznaczyć, że meczom zamościan nie brakowało dramatyzmu. Najpierw z walki o złoto Arkadiusza Żuka wyeliminował Paweł Kozieł. Następnie w finale spotkali się również dwaj reprezentanci UPZ: Paweł Kozieł i Łukasz Jarocki. Poza grą w reprezentacji Uczelni obaj w minionym sezonie bronili barw PWSZ Zamość, teraz Łukasz przebywa na wypożyczeniu w I-ligowej IKTS Broni Radom. W meczu pełno było zwrotów. Pierwszego seta wygrał Paweł, lecz po kolejnych partiach to Łukasz prowadził 2:1. Po zaciętej walce lepszy okazał się Paweł Kozieł wygrywając ostatecznie 3:2 i zdobywając złoty medal. Z kolei w pojedynku o brązowy medal Arkadiusz Żuk prowadził 1:0 z Sylwestrem Włoszkiem z WSSP w Lublinie, lecz w drugim secie zrezygnował z dalszej gry i oddał mecz. Tym samym trzecie miejsce na podium również zajął zawodnik UPZ. Wszyscy trzej medaliści są studentami UPZ na kierunku turystyka i rekreacja.  Reprezentację Uczelni Państwowej w Zamościu prowadzi trener Piotr Kostrubiec.

Finały kobiet zdominowały zawodniczki z Lublina, ale i w nich nie zabrakło zamojskiego akcentu. Złoty medal zdobyła reprezentująca AZS UMCS Lublin Patrycja Waszczuk, która występuje w I-ligowej drużynie PWSZ Zamość. W finale pokonała inną reprezentantkę UMCS Sylwię Sołtysik. Brąz zdobyła Joanna Kuchnio z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, która w meczu o trzecie miejsce pokonała Olgę Lubych z KUL.
Medale i nagrody wręczył rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski, który pogratulował wszystkim medalistom AMWL.

Podium mężczyzn:
I miejsce - Paweł Kozieł UPZ