Studenci na zajęciach z surwiwalu
Studenci na zajęciach z surwiwalu - UPZ

Studenci na zajęciach z surwiwalu

Grupa studentów z kierunku bezpieczeństwo narodowe Uczelni Państwowej w Zamościu wzięła udział w zajęciach z surwiwalu, które odbyły się 24 października w miejscowości Hubale. Surwiwal zorganizowano w ramach zajęć „Warsztaty i szkolenia”.

Program szkolenia obejmował m.in. różne techniki rozpala ognia, poruszanie się w terenie lesistym, sposoby budowania schronień z wykorzystaniem podstawowych rzeczy oraz materiałów  leśnych, przygotowywanie i sporządzanie posiłków, współpracę w grupie.

Dla studentów była to okazja by sprawdzić swoje umiejętności oraz nauczyć się technik przetrwania i radzenia sobie w różnych sytuacjach.

- Podczas zajęć studenci mieli możliwość nauczyć się podstaw terenoznawstwa, poruszania w terenie lesistym, jak zdobywać pożywienie i przygotowywać posiłki, wzniecać ogień, organizować schronienie i obozowisko. Ponadto instruktorzy przekazali im wiedzę, w jaki sposób zachowywać się, aby przetrwać w sytuacji kryzysowej. Szkolenie jest istotnym elementem uzupełnienia wiedzy oraz umiejętności praktycznych studentów w zakresie procedur postępowania w warunkach ekstremalnych.  – mówi ppłk Andrzej Podhorodecki, wykładowca UPZ na kierunku bezpieczeństwo narodowe.

DC