Studenci AZ i ich trenerzy na podium Plebiscytu TVK
Studenci AZ i ich trenerzy na podium Plebiscytu TVK - UPZ

Studenci AZ i ich trenerzy na podium Plebiscytu TVK

Studenci AZ i ich trenerzy na podium Plebiscytu TVK Video-Kadr na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Zamościa 2021 Roku

Za nami rozstrzygnięcie XI Plebiscytu TVK Video-Kadr na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Zamościa 2021 Roku. Na podium plebiscytu znaleźli się Klaudia Luterek, studentka bezpieczeństwa narodowego oraz trenerzy Piotr Kostrubiec i Andrzej Gaweł.

W kategorii sportowców drugie miejsce w Plebiscycie zdobyła Klaudia Luterek, zawodniczka KS Agros Zamość, studentka bezpieczeństwa narodowego Akademii Zamojskiej. Klaudia ma na swoim koncie m.in. złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23 oraz złoto Akademickich Mistrzostw Polski.

Siódme miejsce zajął z kolei Łukasz Jarocki, student turystyki i rekreacji AZ, zawodnik występującej w Superlidze drużyny Akademia Zamojska Zamość, reprezentant Uczelni w tenisie stołowym. Łukasz jest drużynowym Akademickim Mistrzem Polski oraz indywidualnie Akademickim Mistrzem Województwa Lubelskiego.

Wśród trenerów drugie miejsce na podium zajął Piotr Kostrubiec, wykładowca na kierunku turystyka i rekreacja AZ, trener reprezentacji Akademii Zamojskiej w tenisie stołowym oraz szkoleniowiec występującej w Superlidze drużyny Akademia Zamojska Zamość.

Trzecie miejsce na podium zajął Andrzej Gaweł, trener Agrosu Zamość, który opiekuję się również studentkami i studentami AZ trenującymi podnoszenie ciężarów.

Nagrody i puchary zawodnikom i trenerom wręczał dr inż. Andrzej Burda, prorektor ds. kształcenia.

Finał XI Plebiscytu TVK Video-Kadr na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Zamościa 2021 Roku odbył się 25 marca 2022 r.