Spotkanie opłatkowe społeczności UPZ
Spotkanie opłatkowe społeczności UPZ - UPZ

Spotkanie opłatkowe społeczności UPZ

W świątecznej atmosferze i przy dźwiękach kolęd 19 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie opłatkowe społeczności Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Wykładowców, studentów i pracowników Uczelni powitał rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski. W wydarzeniu udział wzięli również rektor kościoła akademickiego pw. św. Katarzyny w Zamościu ks. Marek Żur oraz ks. Witold Charkiewicz, duszpasterz prawosławny uczelni i jednocześnie proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Zamościu.

Podczas spotkania opłatkowego rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski wraz z prorektorem prof. dr. hab. Waldemarem Martynem i kanclerzem Jerzym Kornilukiem przekazali ks. Witoldowi mitrę. Przypomnijmy, że Synod Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego przyznał ks. Witoldowi godność mitrata (odpowiada godności infułata lub kanonika w kościele katolickim). Podczas nabożeństwa inauguracyjnego, jakie odbyło się 19 października 2019 r., ks. Witold Charkiewicz otrzymał z rąk arcybiskupa Abla mitrę – najwyższe wyróżnienie dla duchownego w kościele prawosławnym.

Następnie ks. Marek Żur i ks. Witold Charkiewicz pobłogosławili opłatek i prosforę, którymi podzielili się zgromadzeni na spotkaniu wykładowcy, studenci i pracownicy Uczelni składając sobie nawzajem świąteczne życzenia.

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.

DC