Sięgnij po nowe wydanie “Skafandra”
Sięgnij po nowe wydanie “Skafandra” - UPZ

Sięgnij po nowe wydanie “Skafandra”

Jest już najnowsze wydanie Gazety Akademickiej “Skafander”. Numer otwiera obszerny tekst, w którym przeczytacie o zaangażowaniu studentów i młodzieży z Zamojszczyzny w działania na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. W numerze znajdziecie również wiele innych ciekawych tekstów.

Wolontariat w punktach recepcyjnych oraz na granicy, przygotowywanie kanapek i posiłków, rozładunek tirów z pomocą humanitarną, czy przygotowywanie paczek z darami – to tylko część form pomocy, w jakie włączyli się studenci i młodzież z Zamojszczyzny by pomóc uchodźcom z Ukrainy. Szerzej o działaniach i formach wsparcia, jakie są podejmowane przeczytacie w głównym artykule “Skafandra”.

W wydaniu przeczytacie wywiad z psychologiem Ewą Więckowską z Punktu Pomocy Psychologicznej AZ. Rozmowa dotyczy depresji, choroby, która może dotknąć każdego z nas. Z tekstu dowiecie się jak rozpoznać objawy depresji oraz jak każdy z nas może pomóc osobie dotkniętej tą chorobą.

W gazecie przeczytacie również o porozumieniu pomiędzy Akademią Zamojską a Powiatem Janowskim, na mocy którego w Janowie Lubelskim powstanie filia AZ, gdzie kształcić się będą m.in. przyszłe pielęgniarki.

W tym numerze znajdziecie również wywiady, z których dowiecie się jak wyglądają studia na kierunkach takich jak: filologia angielska oraz mechanika i budowa maszyn, jak również, jakie perspektywy pracy daje ukończenie takich studiów.

“Skafander” prezentuje również talent Eweliny Tyrki z ZS nr 1 w Hrubieszowie i jej rysunki.

Ponadto w gazecie przeczytacie o zbliżających się Dniach Otwartych Akademii Zamojskiej i atrakcjach, jakie będzie można spotkać podczas trwającego trzy dni (23-25 marca) wydarzenia.

Gazetę Akademicką “Skafander” znajdziecie w szkołach średnich, ośrodkach kultury, urzędach m.in. w Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie, Krasnymstawie czy Tomaszowie Lubelskim.

Poniżej publikujemy link do e-wydania gazety:

4662-skafander-4-1561.pdf (upz.edu.pl)