Seria zwycięstw zamojskich tenisistów i tenisistek
Seria zwycięstw zamojskich tenisistów i tenisistek - UPZ

Seria zwycięstw zamojskich tenisistów i tenisistek

To był niezwykle udany weekend w wykonaniu zamojskich drużyn tenisa stołowego.

Panie wygrały w ten weekend dwa mecze z czołowymi drużynami I ligi, z kolei panowie odnieśli kolejne zwycięstwo ligowe tym razem nad ZKS Palmiarnią Zielona Góra II. Swój mecz wygrał również zespół rezerw PWSZ Zamość występujący również w III lidze mężczyzn.

Zamojska drużyna I ligi mężczyzn w ten weekend rozegrała spotkanie w Zielonej Górze z tamtejszą drużyną ZKS Palmiarnia II. Zamościanie od początku kontrolowali przebieg meczu i pewnie wygrali 7:3. Drużyna PWSZ Zamość wystąpiła w tym spotkaniu w składzie: Ihor Zavadskyi, Marcin Litwniuk, Marcin Kusiński i Radosław Chrześcian.

Dobry przykład z kolegów wzięły panie, które w miniony weekend (16-17 listopada) pokonały dwie czołowe drużyny I ligi kobiet. W sobotę zamościanki pokonały na wyjeździe JKTS Jastrzębie Zdrój 6:4, zaś w niedzielę grając przed własną publicznością z takim samym rezultatem odprawiły z Twierdzy Zamość drużynę wiceliderek z KU AZS Politechniki Rzeszów. W spotkaniu w Jastrzębiu Zdroju żeńska drużyna PWSZ Zamość wystąpiła w składzie: Ganna Farlandanska, Patrycja Waszczuk, Anna Brzyska i Karolina Lalak. W meczu z Politechniką do koleżanek dołączyła Aleksandra Osuch.

Występująca w II lidze drużyna PWSZ II Zamość w składzie: Wiktoria Puzio, Łucja Rak, Wiktoria Szmidt, Sandra Niedźwiecka zmierzyła się w ten weekend z liderującą tabeli drużyną Sygnału Lublin. Mimo walki zamościanki musiały uznać wyższość rywalek ulegając 0:10.

Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli z kolei zawodnicy PWSZ II Zamość występujący w III lidze tenisa stołowego mężczyzn. Daniel Kisielewicz, Rostislav Mayovets, Błażej Ferens i Dominik Dadia pokonali 8:2 UKS Grot- Michał II Werbkowice.

-Cieszymy się ze wszystkich zwycięstw. Jeśli chodzi o męską drużynę w I lidze to warto przypomnieć, że zaczynaliśmy ten sezon od 10. miejsca, a teraz jesteśmy w ścisłej czołówce. Zespół w końcu zaskoczył i złapał rytm. Jeśli chodzi o dziewczyny to cieszy każde zwycięstwo, zwłaszcza z wyżej notowanymi rywalkami, które przystępowały do meczów w roli faworytek. Cieszy również zwycięstwo drużyny rezerw w III lidze. To pokazuje, ze mamy bardzo szeroką kadrę, duże zaplecze i możliwości rozwoju. – komentuje serię zwycięstw trener PWSZ Zamość Piotr Kostrubiec.

 

DC