Rodzina i jej duchowość
Rodzina i jej duchowość - UPZ

Rodzina i jej duchowość

16 marca br. W kościele rektoralnym pw. Św. Katarzyny w Zamościu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu “Akademia Zamojska dla rodziny”. Wykład pt. “Rodzina i jej duchowość” wygłosił ks. prof. Adam Rybicki.

- Papież Jan Paweł II wyniósł na ołtarze wiele osób świeckich. W jednym ze swoich dokumentów pisał, że rodzina to gniazdo, w którym wykluwają się święci. (…) W tradycji Kościoła Katolickiego duchowość rozumiemy bardzo precyzyjnie i konkretnie. To relacja z Bogiem, życie w Duchu Świętym, naśladowanie Jezusa. To jest postawa i droga, która ma pewien cel. To nie są rzeczy ezoteryczne, mroczne, czy wywoływanie duchów. To relacja do Boga, której fundamentem ma być wiara, nadzieja i miłość. (…)  Jan Paweł II powiedział kiedyś na spotkaniu z rodzinami w Argentynie, że wierzymy w Trójcę Świętą, której nie widać, ale jej odzwierciedleniem na ziemi jest Święta Rodzina: Jezus, Maryja i Józef. Obrazem Trójcy Świętej na ziemi jest rodzina - tłumaczył ks. prof. Adam Rybicki. 

Spotkania z cyklu „Akademia Zamojska dla rodziny” odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w kościele pw. Św. Katarzyny w Zamościu. Organizatorami są: Akademia Zamojska i Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.