Rektor UPZ na noworocznym spotkaniu Przyjaciół KRZ
Rektor UPZ na noworocznym spotkaniu Przyjaciół KRZ - UPZ

Rektor UPZ na noworocznym spotkaniu Przyjaciół KRZ

5 lutego 2020 r. w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbyło się noworoczne spotkanie Przyjaciół Katolickiego Radia Zamość. W gronie tym znalazł się również rektor Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu dr hab. Andrzej Samborski.

Dla redakcji KRZ oraz wolontariuszy współpracujących z diecezjalną rozgłośnią spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku. W trakcie wydarzenia głos zabierali m.in. bp Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. Sylwester Zwolak, dyrektor Katolickiego Radia Zamość oraz ks. dr Mariusz Wedziuk, przewodniczący Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich, do którego należy KRZ.

Uczelnia Państwowa w Zamościu od lat współpracuje z redakcją Katolickiego Radia Zamość. Reporterzy rozgłośni informują w serwisach o ważnych wydarzeniach z życia Uczelni. Z kolei rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski prowadzi w radiu audycję poświęconą prognozie pogody i zjawiskom meteorologicznym. Ponadto w drugą sobotę miesiąca na falach KRZ można wysłuchać audycji Kwadrans Akademicki. Jest ona poświęcona działalności Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, w której poruszane są zagadnienia związane z życiem akademickim, rozmowy z wykładowcami, studentami i osobami związanymi z uczelnią.