Rafał Bąk: Nasi kibice są najlepsi
Rafał Bąk: Nasi kibice są najlepsi - UPZ

Rafał Bąk: Nasi kibice są najlepsi

-Chyba nigdzie, gdzie dotychczas grałem nie było tak wspanialej atmosfery. Nasi kibice są najlepsi!- mówi Rafał Bąk, bramkarz I-ligowej drużyny MKS Padwa Zamość, student finansów i rachunkowości w PWSZ w Zamościu, reprezentant uczelni.

-

Padwa znajduje się aktualnie coraz bliżej czołówki tabeli I ligi. Spodziewałeś się takiego rezultatu na tym etapie rozgrywek?

Rafał Bąk:- W chwili udzielania odpowiedzi jesteśmy już na 4 miejscu . Naszym celem na starcie sezonu było utrzymanie się w lidze w debiutanckim sezonie, ale gdzieś z tyłu głowy każdy wiedział, że stać nas na więcej. Z każdym meczem zgrywaliśmy się ze sobą coraz bardziej i teraz widzimy tego efekty.

-Oprócz samego zespołu głośno jest już także o kibicach Padwy. Jak oceniasz atmosferę podczas meczów w hali OSiR?

-Tak jak mówiłem to wiele razy, nasi kibice to ewenement na skale krajową. Chyba nigdzie, gdzie dotychczas grałem nie było tak wspanialej atmosfery. Nasi kibice są najlepsi!

-Masz swojego sportowego idola?

-Tak, to Wojtek Wnuk – student turystyki i rekreacji na PWSZ i bramkarz MKS Padwa Zamość.

-Poza grą jesteś także studentem PWSZ na kierunku finanse i rachunkowość. Jak udaje Ci się połączyć zawodowe uprawianie sportu z nauką?

-Mam teraz idealnie ułożony plan pod treningi, także zawsze znajduje czas na zajęcia, jak i na trening. To wszystko da się pogodzić.

-Wykładowcy są wyrozumiali?

-Oczywiście, staram się żyć z nimi w dobrych relacjach, i mamy naprawdę fajny kontakt, przy okazji chciałbym pozdrowić dr Szmidt.

-Jak przekonałbyś młodszych kolegów, którzy jeszcze uczą się w szkołach średnich, by zdecydowali się na studia w PWSZ, na kierunku finanse i rachunkowość lub innym?

-Jest fajna atmosfera. Jest to ciekawy kierunek dający możliwości rozwoju swoich pasji.

-Jak widzisz swoją przyszłość zawodową, co chciałbyś robić za kilka i kilkanaście lat?

-Chciałbym otworzyć własną firmę i spełniać przy okazji swoje pasje.

-Wystąpiłeś w nowym spocie promującym uczelnię. Jak Ci się podoba jego przesłanie?

-Naprawdę fajnie zmontowany i przemyślany. Był to mój debiut na dużym ekranie w kinie, ale czuję satysfakcję, gdy go oglądam.

Rozmawiał Daniel Czubara
Wywiad ukazał się w Gazecie Akademickiej „Skafander” Nr 4 (123)