Paulina Kruk: Myślę, że studia otworzą mi drzwi do kariery
Paulina Kruk: Myślę, że studia otworzą mi drzwi do kariery - UPZ

Paulina Kruk: Myślę, że studia otworzą mi drzwi do kariery

Od zawsze oprócz piłki siatkowej interesowałam się tematyką związana z bezpieczeństwem – mówi Paulina Kruk absolwentka kierunku bezpieczeństwo narodowe w Uczelni Państwowej w Zamościu, najlepsza zawodniczka Zamojskiej Ligi LZS 2020 w siatkówce kobiet.

Razem z drużyną UPZ zdobyłaś mistrzostwo Zamojskiej Ligi LZS 2020 w siatkówce kobiet. Ponadto indywidualnie zostałaś wybrana najlepszą zawodniczką ligi. Spodziewałaś się takiego wyniku i pasma sukcesów?

Razem z drużyną ciężko trenowałyśmy na treningach by osiągnąć takie wyniki i sukcesy. W jednym meczu brakowało nam przyjęcia, w drugim odbioru, ale nigdy się nie poddawałyśmy walczyłyśmy do końca mimo wszystko. Podczas turnieju pokazałyśmy jakie jesteśmy waleczne i ile serca oddajemy grze w siatkówkę. Moim zdaniem każda z nas z osobna zasłużyła właśnie na taką indywidualną nagrodę MVP.

Od jak dawna grasz w siatkówkę?

Grę w siatkówkę zaczęłam w szkole podstawowej i kontynuuję ją aż do teraz. Czyli łącznie w siatkówkę gram już 8 lat i nie wyobrażam sobie, że mogłabym przestać trenować, grać.

Poza grą w siatkówkę jesteś tegoroczną absolwentką bezpieczeństwa narodowego w UPZ. Dlaczego wybrałaś ten kierunek i tę Uczelnię?

Od zawsze oprócz piłki siatkowej interesowałam się tematyką związana z bezpieczeństwem. Lubię być zorientowana w tym, co dzieje się w naszym państwie oraz na świecie. Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe pozwoliły mi na poszerzenie tej wiedzy. Myślę również, że studia w UPZ otworzą mi drzwi do kariery zawodowej w Policji, z którą wiąże swoją przyszłość.

Jakie masz plany na przyszłość i marzenia do spełnienia?

Mówiąc o swojej przyszłości nie mogę za wiele mówić, aby nie zapeszyć pewnych rzeczy. Na pewno po zakończeniu studiów swoją przyszłość, jak już wcześniej wspomniałam, chciałabym związać z zawodem policjantki. Chciałbym mieć możliwość służenia naszemu państwu i dbać o jego bezpieczeństwo. Nie chcę również rezygnować z mojej pasji, którą jest siatkówka. Chce rozwijać się również w tym kierunku i w miarę możliwości uczęszczać na zawody, a może i również zdobywać kolejne puchary i wyróżnienia. Generalnie nie wychodzę za daleko w przyszłość i raczej skupiam się na tym, co jest teraz i tu. A mówiąc o marzeniach, zatrzymam to dla siebie, ale jest ich wiele.

Rozmawiał Daniel Czubara