„Opowieść Banshee”
„Opowieść Banshee” - UPZ

„Opowieść Banshee”

Rozstrzygniecie konkursu literackiego w języku angielskim.

W ramach tegorocznej edycji Obchodów Dnia Świętego Patryka, wraz z Fundacją Kultury Irlandzkiej oraz pod patronatem Honorowego Konsula Irlandii w Polsce, Koło Naukowe Anglistów Akademii Zamojskiej ogłosiło konkurs na opowiadanie w języku angielskim, którego tematem była irlandzka mityczna postać Banshee.
Poniżej prezentujemy wyniki konkursu, gratulując jednocześnie zwycięzcom oraz ich nauczycielom. Będąc pod wielkim wrażeniem zarówno poziomu językowego, jak i wyobraźni, jury wyłoniło następujących laureatów.

I miejsce - Róża Mazur (2LO w Zamościu)

II miejsce - Natalia Rechul (2LO w Zamościu)

III miejsce - Kornelia Kawka (1LO w Tomaszowie Lubelskim)

wyróżnienie - Jagoda Studnicka (2LO w Zamościu)

Jeszcze raz gratulujemy i zachęcamy do rozwijania swoich pasji i talentu w szeregach studentów filologii angielskiej naszej Uczelni.

Nagrody zostaną doręczone do sekretariatów szkół z prośbą o przekazanie laureatom.

TW