Okiem Absolwenta – Damian Korob
Okiem Absolwenta – Damian Korob - UPZ

Okiem Absolwenta – Damian Korob

Najważniejsze jest, aby przeżyć studia jak najpełniej. Brałem aktywny udział w zajęciach dydaktycznych oraz uczestniczyłem w pracach  koła naukowego, indywidualnie dokształcałem się czytając książki o tematyce ekonomicznej i biznesowej – mówi Damian Korob, absolwent kierunku finanse i rachunkowość, obecnie pracujący na stanowisku specjalisty do spraw sprzedaży w Zakładzie Usługowo Produkcyjnym "Roztocze".

Co zadecydowało o wyborze kierunku studiów finanse i rachunkowość?

Będąc szczerym był to przypadek, ponieważ chciałem studiować matematykę, a z racji, iż w okolicy nie było takiego kierunku wybrałem finanse i rachunkowość. Z perspektywy czasu nie żałuję swojego wyboru. Finanse i rachunkowość to uniwersalny kierunek przygotowujący do każdej pracy związanej z finansami.


Jakim wspomnieniem ze studiów chciałby się Pan podzielić?

Miło wspominam pisanie pracy dyplomowej. Pomimo, iż był to ciężki i niezbyt przyjemny okres studiów w formie zdalnej, praca z prof. Kowerskim była bardzo udana. Profesor od początku wymagał regularnej pracy, co skutkowało mniejszym stresem w końcowym etapie jej przygotowania. W tym czasie Profesor zawsze służył pomocą, co umożliwiało sprawniejszą i przyjemniejszą pracę.

W jaki sposób zarządzał Pan swoim rozwojem podczas studiów?

Najważniejsze jest, aby przeżyć studia jak najpełniej. Brałem aktywny udział w zajęciach dydaktycznych oraz uczestniczyłem w pracach koła naukowego, indywidualnie dokształcałem się czytając książki o tematyce ekonomicznej i biznesowej.

Jakie były początki Pana pracy zawodowej?

Już podczas studiów pracowałem przez krótki okres w lokalnym przedsiębiorstwie. W ten sposób zrealizowałem pierwszą część praktyk studenckich. Kolejny etap zrealizowałem w moim obecnym miejscu pracy. W tamtym okresie poznałem wiele osób, z którymi obecnie pracuję. Po napisaniu pracy licencjackiej wróciłem do ZUP "Roztocze", ponieważ już podczas praktyk dałem się poznać z dobrej strony i mogłem liczyć na wsparcie kierownika wydziału, w którym pracowałem. Obecnie pracuję na stanowisku: specjalisty do spraw sprzedaży, wydział exportu (Sales Export Specialist).

Jakie rady przekazałby Pan przyszłym studentom kierunku finanse i rachunkowość w naszej uczelni

Wykorzystajcie dobrze czas studiów! Bycie aktywnym studentem uczy podejmowania wyzwań w późniejszej pracy. Nie wolno traktować tego czasu tak, jakby to było coś co „musimy” zrobić. Powinniście znaleźć motywację do tego, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają studia na kierunku finanse i rachunkowość, zwłaszcza, że jest to kierunek praktyczny przygotowujący do zawodu.

Rozmawiała Katarzyna Szmidt