O konfliktach zbrojnych na Uniwersytecie Pierwszego Wieku
O konfliktach zbrojnych na Uniwersytecie Pierwszego Wieku - UPZ

O konfliktach zbrojnych na Uniwersytecie Pierwszego Wieku

Za nami kolejne zajęcia w ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku prowadzonego przez Uczelnię Państwową w Zamościu. 10 maja 2021 r. młodzież z zamojskiego „Ekonomika” mogła poznać problematykę współczesnych konfliktów zbrojnych.

Wykład pt. „Współczesne konflikty zbrojne, wojna – wyzwania, zagrożenia, technologie” dla uczniów z ZSP nr 1 w Zamościu przygotowała dr Justyna Misiągiewicz z Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego UPZ.

Podczas wykładu uczniowie „Ekonomika” mogli dowiedzieć się co determinuje konflikty zbrojne, czy też jak wygląda współczesna wojna oraz jakie środki technologiczne wykorzystują podczas działań armie współczesnego świata.

- Wykład podobał się młodzieży. Prowadząca bardzo profesjonalnie podeszła do zagadnienia. Temat wzbudził spore zainteresowanie naszych uczniów. Z wielką chęcią weźmiemy udział w kolejnych zajęciach, by rozwijać tę problematykę – podsumowała Ewa Kowalewska, opiekun uczniów z ZSP nr 1 w Zamościu.

Uniwersytet Pierwszego Wieku to doskonała propozycja dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zajęcia przygotowywane przez nauczycieli akademickich Uczelni Państwowej w Zamościu prowadzone są w sposób prosty i zrozumiały, dostosowany do wieku słuchaczy, a wachlarz tematów pozwala na wybór najbardziej interesujących zagadnień. Wykaz tematów proponowanych przez kadrę dydaktyczną znajduje się pod linkiem: https://upz.edu.pl/data/file_attachment/2567-uniwersytet-pierwszego-wieku-upz.pdf Nauczycieli szkół ponadpodstawowych zainteresowanych udziałem uczniów w zajęciach prosimy o kontakt z sekcją promocji UPZ - tel. 663 188 300, e-mail: promocja@upz.edu.pl

dc, fot. pixabay.com