O juwenaliach i nie tylko w najnowszym “Skafandrze”
O juwenaliach i nie tylko w najnowszym “Skafandrze” - UPZ

O juwenaliach i nie tylko w najnowszym “Skafandrze”

Dostępny jest już nowy numer Gazety Akademickiej “Skafander”. Przeczytacie w nim o zbliżających się juwenaliach Akademii Zamojskiej, których kulminacyjnym punktem będzie koncert na Rynku Wielkim. Gwiazdą wydarzenia będzie Vito Bambino. Co jeszcze znajdziecie w tym numerze gazety?

Gazeta przypomina internautom, że to już ostatni moment, by oddać głos w plebiscycie na Miss Skafandra. Głosowanie odbywa się w albumie na profilu gazety na Facebooku. Potrwa ono do 7 maja. Później głosy internautów zostaną zsumowane z głosami jurorów Konkursu. Zwyciężczynię poznamy podczas koncertu juwenaliowego AZ 13 maja.

W wywiadzie z prorektorem ds. kształcenia Akademii Zamojskiej dr. Inż. Znaleźć można informacje o kierunkach jakie oferuje AZ oraz jakie Uczelnia planuje wkrótce uruchomić.

W tym numerze “Skafandra” można przeczytać opowiadanie autorstwa studentki anglistyki AZ, Julity Litkowiec w anglojęzycznym dziale Hyde Park Corner, który prowadzą studenci z Koła Naukowego Anglistów AZ. W gazecie znajdziecie również zdjęcia z Meczu Przyjaźni Wojsko Polskie vs. U.S. Army, jaki odbył się w hali zamojskiego OSiR.

Na łamach “Skafandra” poznacie również laureatów Konkursu Matematycznego i Konkursu Informatycznego, które zorganizowała Akademia Zamojska.

W gazecie przeczytacie również o mistrzach recytacji z tomaszowskiej “Budowlanki” oraz mistrzach koszykówki 3x3 z krasnostawskiego “Norwida”. Poznacie również filmowe pasje Jakuba Głogowskiego, ucznia ZSP nr 5 w Zamościu, który choć kształci się w kierunku mechanizacji rolnictwa to pokazuje, że ma talent do pracy z kamerą.

Gazetę Akademicką “Skafander” znajdziecie w szkołach średnich, ośrodkach kultury, urzędach m.in. w Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie, Krasnymstawie czy Tomaszowie Lubelskim.

Poniżej publikujemy link do e-wydania gazety: https://upz.edu.pl/data/file_attachment/4773-skafander-6-158.pdf