Nataliia Myronchak
Nataliia Myronchak - UPZ

Nataliia Myronchak

Dzięki studiom w UPZ oprócz języka angielskiego nauczyłam się także języka polskiego i ta umiejętność otworzyła mi drogę do pracy w PKP LHS – mówi Nataliia Myronchak, absolwentka filologii angielskiej w Uczelni Państwowej w Zamościu, pracująca obecnie w PKP LHS sp. z o.o.

Jak wspominasz okres studiów w UPZ?

Czas studiów w UPZ zawsze wspominam bardzo dobrze, to wspaniały okres w moim życiu. Wyjazd do Zamościa na studia był związany z jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu, a mianowicie z decyzją o wyjeździe z ojczystego kraju. Polska wydawała mi się krajem, który oferował mi lepsze perspektywy rozwoju osobistego. Studia w UPZ na kierunku filologia angielska umożliwiły mi zdobycie wiedzy z tego zakresu oraz poznanie kultury oraz języka. Dzięki temu poznałam wielu przyjaciół zarówno Polaków, jak i Ukraińców. Podobał mi się styl prowadzenia zajęć, wykładowcy byli bardzo kompetentni oraz życzliwi. Stwarzali miłą atmosferę oraz motywowali nas do nauki. Najbardziej lubiłam przedmioty takie jak: gramatyka, czytanie, konwersacja, pisanie oraz angielski w biznesie. Były to najważniejsze przedmioty na tym kierunku studiów.

Co najbardziej utkwiło Ci w pamięci?

Najbardziej utkwiły mi w pamięci pierwsze lekcje oraz ćwiczenia, a także obrona pracy dyplomowej. Przyznam się, że na początku byłam pełna obaw, czy dam radę. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim i było to dla mnie trochę stresujące, ponieważ do tej pory nie miałam takiego doświadczenia. Poziom studiów był wysoki, dlatego musiałam się dużo uczyć. Miałam nadzieję, że po ukończeniu tych studiów będę miała odpowiednie kwalifikacje do podjęcia pracy w Polsce. Moje oczekiwania sprawdziły się. Po ukończeniu studiów udało mi się znaleźć pracę w w PKP LHS sp. z o.o.

Ukończyłaś anglistykę. Co zdecydowało, że wybrałaś ten kierunek?

W pewnym okresie mojego życia zrozumiałam, że chcę zostać tłumaczem i dlatego właśnie wybrałam anglistykę. Na studiach jednak zdecydowałam, że muszę znaleźć inną perspektywę. W przyszłości chciałabym, bazując na moim wykształceniu zdobytym w UPZ, poszerzyć moją wiedzę i kwalifikacje studiując na studiach II stopnia na kierunku marketing internetowy w języku angielskim.

Obecnie pracujesz w PKP LHS. Jak wiedza zdobyta na studiach przydaje się w pracy?

Po obronie pracy dyplomowej w lipcu 2018 roku zaczęłam szukać pracy w Zamościu, ponieważ nie chciałam wyjeżdżać do większego miasta, a na studia magisterskie nie miałam środków finansowych. Udało mi się znaleźć pracę w PKP LHS sp. z o.o. i od września 2018 r. jestem zatrudniona w tej firmie. Pracując na kolei w Polsce kontynuuję tradycje rodzinne, gdyż większość członków mojej rodziny jest związana zawodowo z pracą na kolei na Ukrainie. Dzięki studiom w UPZ oprócz języka angielskiego nauczyłam się także języka polskiego i ta umiejętność otworzyła mi drogę do pracy w PKP LHS.

Jakie masz plany na przyszłość?

Pandemia koronowirusa sprawiła, że musiałam od nowa przemyśleć moje plany. Obecnie mam wizję, jak odnaleźć się w tej rzeczywistości. Dodatkowo postawiłam sobie pewien cel i jestem pewna, że osiągnięcie go, to tylko kwestia czasu. Jak mówił Earl Nightingale “Ludzie z celami odnoszą sukcesy, bo wiedzą dokąd idą”. Mam nadzieję, że pracując codziennie w tym kierunku uda mi się zrealizować moje marzenie.

Rozmawiał Daniel Czubara, Gazeta Akademicka „Skafander”