Łukasz Jarocki
Łukasz Jarocki - UPZ

Łukasz Jarocki

Myślę, że studia w Akademii Zamojskiej są doskonałym wyborem dla każdego kto ma ochotę lub też zamiar łączyć studia ze sportem - mówi Łukasz Jarocki, student turystyki i rekreacji Akademii Zamojskiej, zawodnik występującej w Superlidze drużyny tenisa stołowego.

Masz już na koncie trochę sukcesów w tenisie stołowym. Możesz opowiedzieć o najważniejszych?

Myślę, że spośród najważniejszych dla mnie sukcesów mogę zaliczyć dwukrotne Akademickie Mistrzostwo Polski. Wydarzeniem, które również miło wspominam był mecz we Francji w Pucharze Europy TT- Inter Cup o trofeum Josefa Simicka.

 

Jak wspominasz swój debiut w Superlidze tenisa stołowego?

Swój debiut w Superlidze wspominam bardzo dobrze. Graliśmy z jedną z najmocniejszych drużyn w lidze, a mój ówczesny przeciwnik aktualnie znajduje się na 25. miejscu w światowym rankingu. Przegrałem 1:3, ale uważam ze zagrałem bardzo dobry mecz.

Grę łączysz z pracą i studiami na kierunku turystyka i rekreacja. Jak udaje Ci się to wszystko poukładać?

Pracuję w restauracji, gdzie mam elastyczny grafik. Dzięki temu łatwo mogę dostosować pracę do studiów w Uczelni, czy też meczów.

Jak zachęciłbyś znajomych do wyboru studiów w Akademii Zamojskiej?

Myślę, że studia w Akademii Zamojskiej są doskonałym wyborem dla każdego, kto ma ochotę lub też zamiar łączyć studia ze sportem. Na zachętę dodam, że dla najlepszych studentów istnieje ciekawy system stypendialny.

Jakie masz plany na przyszłość?

Na pewno chciałbym dalej rozwijać się, jeżeli chodzi o grę w tenis stołowy. Granie w Superlidze wnosi naprawdę dużo do mojej gry. Wiedzę postęp i czuję się pewniej przy stole, z tym, że potrzeba czasu ze wskoczyć na odpowiedni regularny poziom gry. Jeżeli chodzi o pracę, to nie planuję na tę chwilę nic zmieniać, a co czas pokaże to zobaczymy.

 

Rozmawiał Daniel Czubara

Gazeta Akademicka Skafander