Ihor Zavadskyi wśród najlepszych sportowców lubelskiego AZS
Ihor Zavadskyi wśród najlepszych sportowców lubelskiego AZS - UPZ

Ihor Zavadskyi wśród najlepszych sportowców lubelskiego AZS

Ihor Zavadskyi, student turystyki i rekreacji Uczelni Państwowej w Zamościu i zarazem zawodnik I-ligowej drużyny tenisa stołowego PWSZ Zamość, został laureatem Plebiscytu Na Najlepszego Sportowca Roku AZS Lublin 2019.

W Plebiscycie rywalizowali sportowcy zrzeszeni w Akademickim Związku Sportowym województwa lubelskiego. W najlepszej dziesiątce sportowców znalazł się reprezentant Uczelni Państwowej w Zamościu, Ihor Zavadskyi - absolwent kierunku bezpieczeństwo narodowe i student pierwszego roku turystyki i rekreacji w UPZ. Ihor jest zawodnikiem I-ligowej drużyny tenisa stołowego PWSZ Zamość. Podczas Akademickich Mistrzostw Europy zajął: I miejsce w deblu, III miejsce indywidualnie oraz III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na Akademickich Mistrzostwach Polski do swoich osiągnięć dołożył I miejsce wśród drużyn. Głosami kapituły Plebiscytu Ihor zajął 10. miejsce.

Podczas gali finałowej Plebiscytu srebrną odznaką AZS uhonorowany został dr Krzysztof Okapa, kierownik Studium Wychowania Fizycznego UPZ, założyciel Klubu Uczelnianego AZS Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Odznaki te otrzymują członkowie AZS, którzy w znaczący sposób wyróżnili się swoją działalnością na rzecz rozwoju sportu akademickiego.

Finał plebiscytu połączony z Balem Sportowca AZS odbył się 8 listopada br. w Hotelu Victoria w Lublinie.

DC, fot. Bartłomiej Wójtowicz