Akademia Zamojska zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową
Akademia Zamojska zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową - UPZ

Akademia Zamojska zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową

2022-03-31

W dn. 6-8 IV 2022 r. odbędzie się w Zamościu Ogólnopolska Konferencja Naukowa Homo viator. Podróże po „wiedzę bezcenną” w perspektywie historycznej i w ujęciu współczesnym.

plakat A4

Zamojska Alma Mater, kontynuując wielkie dzieło Jana Zamoyskiego, pragnie rozkrzewiać temat podróży po wiedzę, zgodnie ze słowami Założyciela trzeciej wyższej uczelni w Rzeczypospolitej, której obecna Akademia pragnie być spadkobierczynią: „Cały poświęciłem się naukom”.

Sympozjum zgromadzi wybitnych naukowców z całej Polski (także cieszących się międzynarodową sławą). W trzydniowych obradach ma wziąć udział 13 profesorów, 21 doktorów i 21 doktorantów z 24 uniwersytetów i akademii (AZ – Zamość, KUL – Lublin, UAM – Poznań, UG – Gdańsk, UJ – Kraków, UJK – Kielce, UKSW – Warszawa, UKW – Bydgoszcz, UŁ – Łódź, UMCS – Lublin, UO – Opole, UPJPII – Kraków, URz – Rzeszów, UŚ – Katowice, UwB – Białystok, UW – Warszawa, UWr – Wrocław, UZ – Zielona Góra, ASP Warszawa, PWT – Wrocław, KA – Kraków, ANS – Tarnów, SGGW – Warszawa, SW im. B. Jańskiego – Kraków), 2 muzeów (MZ – Zamość, M. Nadwiślańskie – Kazimierz Dolny nad Wisłą) i 2 archiwów (APZ – Zamość, APO – Opole). Badacze reprezentują takie dyscypliny naukowe, jak: historia, historia sztuki, filozofia, teologia, literaturoznawstwo, archeologia, prawo.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki prof. dr hab. Przemysław Czarnek oraz Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

Obrady rozpoczynają się w środę, 6 IV o godz. 14.00 w Sali Consulatus Zamojskiego Ratusza. 7 i 8 IV od godz. 10.00 będą się odbywały w budynku Rektoratu AZ przy ul. Pereca 2, na parterze, w sali nr 1 oraz nr 2. Szczegółowy program konferencji znajduje się w załączniku.

Serdecznie zapraszamy!

Pobierz dokumenty