Działalność sportowa
Działalność sportowa - UPZ

Działalność sportowa

Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu od wielu lat wspiera działalność sportową swoich studentów, w tym tych, którzy występują w drużynach lokalnych na każdym ze szczebli ligowej rywalizacji. Nasi studenci reprezentują miasto i uczelnię podczas zawodów krajowych i międzynarodowych, osiągając bardzo dobre wyniki w różnych dyscyplinach sportowych.

Od 2012 roku jesteśmy sponsorem strategicznym drużyn tenisa stołowego: I ligi kobiet i Superligi mężczyzn. Drużyny występują w rozgrywkach pod nazwą UCZELNIA PAŃSTWOWA ZAMOŚĆ - https://pl-pl.facebook.com/treflzamosc

Od 2017 roku jesteśmy sponsorem I-ligowej drużyny piłki ręcznej mężczyzn MKS Padwa Zamość - https://pl-pl.facebook.com/mkspadwa/

Klub Uczelniany AZS UPZ współpracuje z KS Agros Zamość w ramach powołanego Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego, którego celem jest szkolenie najzdolniejszych zawodników sekcji podnoszenia ciężarów. Zawodniczki z powodzeniem reprezentują uczelnię w sportach siłowych – dwubój i trójbój na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim rywalizacji akademickiej.

W ramach KU AZS UPZ działają następujące sekcje sportowe i rekreacyjne: tenis stołowy, piłka siatkowa, piłka ręczna, pływanie, aerobik, fitness, sporty siłowe, sporty wodne. Dzięki temu, że w Zamościu jest uczelnia oferująca bezpłatne studia, zawodnicy mogą spokojnie trenować i studiować na miejscu.