UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Studenci UPZ z międzynarodowymi certyfikatami językowymi VEC - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Studenci UPZ z międzynarodowymi certyfikatami językowymi VEC

19 listopada w Instytucie Humanistycznym Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu odbyło się wręczenie międzynarodowych certyfikatów językowych VEC – Vocational English Examinations, potwierdzających znajomość języka angielskiego ukierunkowanego zawodowo, które są wydawane przez University of Greenwich w Wielkiej Brytanii.

Certyfikaty VEC wręczyli studentom rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski, mgr Konrad Niewiadomski, kierownik Studium Języków Obcych UPZ oraz mgr Agnieszka Szarzyńska, prowadząca lektoraty z języka angielskiego i niemieckiego.

W minionej sesji egzaminacyjnej studenci wybrali następujące obszary zawodowe: Finance, Nursing, Kindergarten Teachers, Mechanics oraz Logistics.

- Ten certyfikat to bardzo ważny dodatek do państwa CV w przyszłości, podczas szukania pracy. Certyfikat daje też możliwość bycia zwolnionym z lektoratu i egzaminu. Przede wszystkim jest to jednak szansa na sprawdzenie swoich kompetencji językowych – mówił mgr Konrad Niewiadomski. Studentom, którzy uzyskali certyfikaty VEC gratulował rektor UPZ.

- Ten certyfikat będzie państwa atutem podczas aplikacji o pracę i potwierdzeniem państwa kompetencji praktycznego posługiwania się językiem angielskim. W przyszłym roku szansę zdobycia tego certyfikatu będzie miała kolejna grupa, która będzie chciała doskonalić swoje umiejętności językowe – mówił dr hab. Andrzej Samborski.

Uczelnia Państwowa w Zamościu jako Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne międzynarodowych egzaminów z zakresu języka angielskiego specjalistycznego, ukierunkowanego zawodowo(Vocational English Examinations) daje możliwości uzyskania certyfikatu potwierdzającego znajomość języka z ponad 60 obszarów zawodowych. Certyfikat VEC jest dopasowany do poszczególnych kierunków studiów prowadzonych przez Uczelnię ale swoim zakresem obejmuje wiele dziedzin które nie są związane z wykształceniem wyższym, jak np. j. angielski dla kosmetyczek, kucharzy, elektryków, strażaków, stewardess, mechaników czy taksówkarzy. Z tego względu certyfikat VEC może być przydatny osobom spoza uczelni które planują podjęcie pracy za granicą.

Osoby zainteresowane uzyskaniem certyfikatu VEC po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Uczelni: http://upz.edu.pl/certyfikaty-jezykowe.htm

DC

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

CardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe